Kust leida abi

Helista hädanumbrile: 112

Kui sinu või kellegi teise elu on ohus

Helista vaimse tervise abiliinile: 116 123 (24h)

Veebinõustamine

palunabi.ee/vaimnetervis

Psühholoogiline kriisiabi

Psühholoogilise kriisiabi teenust osutatakse silmast silma vastuvõttudena ja telefoninõustamisena eesti, vene ja ukraina keeles

https://eluliin.ee/node/17
E-R 9.00 -19.00
L 10.00 -15.00

Tallinna psühholoogiline kriisiabi - 6 314 300

6 314 300

E-R 9.00 -19.00

L 10.00 -15.00

Emotsionaalse toe telefon - 655 8088

https://www.eluliin.ee/ru/node/15

Eesti keeles
655 8088

Emotsionaalse toe ja hingehoiu telefon Tartus 116 123

Hingehoidlikuks vestluseks saab aja kokku leppida saates e-kirja aadressil hingehoid@hingehoid.ee või helistades telefonil 745 7054‬ Tartu elanikele teenused tasuta.Teenust osutatakse eesti ja vene keeles

Helista lasteabi telefonil: 116 111 (24h)

Lasteabi telefonilt saab laste ja noorukitega seotud murede korral tuge ööpäev läbi. Samuti võid pöörduda chat’i kaudu www.lasteabi.ee või e-kirjaga info@lasteabi.ee.

SOS lasteküla chat aitab lapsi, kes tunnevad muret, ärevust, hirmu või ohtu.

Iga päev vastavad lastele spetsiaalse koolituse saanud nõustajad.

www.sova.ee/

Vaimse tervise ja -kriisi nõustamine

peaasi.ee https://noustamine.peaasi.ee/

Teraapiafond

parandab üldarstiabi kättesaadavust ning võimaldab perearstil suunata oma patsiendid meditsiinilise näidustuse olemasolul otse mittekliiniliste spetsialistide nagu psühholoogi, logopeedi ja füsioterapeudi vastuvõtule.


https://www.tervisekassa.ee/teraapiafond

Eriarstiabi

Eriarstiabi kättesaadavuse kohta leiab infot: https://www.tervisekassa.ee/eriarstiabi

Helista Koolipsühholoogide Ühingu tasuta nõuandeliinile: 1226

Õpilastele, õpetajatele, lapsevanematele vastatakse igal tööpäeval kl 16–20, 1227 – venekeelsel liinil teisipäeviti kl 16–20 1227 – ukrainakeelsel liinil kolmapäeviti 16–20 Oodatud on helistama kõik laste ja noortega töötavad inimesed, lapsevanemad, õpetajad ning lapsed ise.

Taastusravi pakuvad asutused üle Eesti.

Professionaalne abi taastab töövõimet ja igapäevaeluga toimetulekut.
Taastusravi teostatakse nii ambulatoorselt kui ka statsionaarselt.

Haigekassa tasub taastusravi eest kindlatel tingimustel.

Haigekassa tasub taastusravi eest oma lepingupartnerite juures, kui taastusravi on osutatud kindlustatule meditsiinilisel näidustusel. Taastusravi taotlejal ja saajal peab olema saatekiri taastusarsti vastuvõtule. Haigekassa lepingupartnerid on kirjas haigekassa kodulehel https://www.haigekassa.ee/inimesele/arsti-ja-oendusabi/haigekassa-lepingupartnerid/eriarstiabi
Tavaliselt otsustab taastusarst, kas taastusravi on näidustatud ning millised protseduurid on patsiendile vajalikud. Kuid ka teiste erialade arstid (näiteks psühhiaater, perearst jt.) määravad oma patsientidele taastusravi protseduure.
Sanatoorsetes ja spakeskustes pakutava ravi eest haigekassa ei tasu, kuna neil puudub tegevusluba statsionaarse taastusravi osutamiseks.

Milliste taastusravi teenuste eest tasub haigekassa?

Haigekassa tasub nende taastusravi teenuste eest, mis on kantud haigekassa tervishoiuteenuste loetellu. Haigekassa tasub teenuste eest loetelus nimetatud tingimustel. See tähendab, et mitmete teenuste juures on täpsustatud diagnoos või seisund, mille puhul neid haigekassa raha eest osutatakse.

Psüühilise erivajadusega haigel on võimalik saada statsionaarset või ambulatoorset taastusravi, statsionaarset- ja ambulatoorset õendusabi teenust või koduõendusteenust.

Taastusraviga alustamiseks peab patsient olema stabiilses üldseisundis, õppimisvõimeline, motiveeritud ja suuteline osalema taastusravitegevustes.

Statsionaarset ja ambulatoorset taastusravi teenust pakuvad (Eesti Haigekassa lepingupartnerid):

Why Choose Us

No two days are the same here

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate

Certified Care
We are certified by the National Senior Care Association
Great Staff
Our carers respond every time with a big warm smile.
Safety
We can provide for our lorem ipsum dolor sit amet nisi.
Experience
Because the most important lorem ipsum dolor sit amet.
Activities
Different daily activities that help lorem ipsum dolor sit.
Great Staff

Our Carers

Our carers love what they do, and that's what makes them so special.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum. Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem aperiam.

0
Senior Services
0 +
Physicians & Nurses
0 +
Happy Seniors
0 +
Years of Experience