Skip to content
Menu

Saamislugu

EPill-i loomislugu on tähenduslik. Eesti Psüühikahäiretega Inimeste ja Lähedaste Huvikaitse Liit loodi 10.oktoobril 2022.a., rahvusvahelisel vaimse tervise päeval, viie organisatsiooni esindaja poolt, kes kõik on psüühilise erivajadustega inimeste probleemide ja toetamisega erineval moel seotud.

Iga asutajaliige, kelleks on Sander Valk MTÜ Klubimajade Arenduskeskusest, Indrek Linnuste MTÜ Hingerahust, Urme Puntso Kogemusnõustajate Kojast, Janika Paulus Eesti Puuetega Naiste Ühenduse Liidust ja Jaanus Tärnov Eesti ATH Liidust, tõi lauale oma ainulaadse panuse ja kogemuse.

AgaEPilli ePill’i lugu ulatub veelgi kaugemale, 2020. aastasse, mil Eesti Puuetega Inimeste Koja juhtide eestvedamisel hakkasid idanema esimesed ideed. Töökoosolekud, mõttetalgud ja sügav situatsioonianalüüs Eestis viisid meid selleni, kus oleme täna. Oleme otsinud inspiratsiooni ja eeskujusid üle Euroopa, eriti Põhjamaadest, et luua tõhusaid tugisüsteeme ja teraapiaid.

Tervise Arengu Instituudi veebilehel on Tauno Asuja põhjalikumalt kirjeldanud meie teekonda, mida saate lugeda SIIT (link lisada).

EPillePill on loodud suure missiooniga – esindada psüühilise erivajadusega inimesi, olla nende häälekandja ja koostööpartner ning arvamusliider meie valdkonnas.